Facebook

O Luboszu

Być może trafiliście tu za sprawą ulotki, których duże ilości rozdaję w szerokim świecie. Jeśli tak, to wiecie już, że Pracownię Rzemiosł Artystycznych Karwat – Mozaika prowadzę od 2006 roku.

W ramach działalności pracowni mozaikuję – co oznacza, że wytwarzam piękne mozaiki, oraz konserwuję  – co oznacza, że pięknym ale zaniedbanym zabytkom przywracam ich pierwotny wygląd i należny blask.

między innymi:

Od 2009 roku przewodniczę SPartM – pewnie zgadliście, że jest to skrót od Stowarzyszenia Polskich Artystów Mozaiki . Zaczynaliśmy w pięcioro, teraz po rozmaitych perturbacjach jest nas  więcej. Staramy się zarażać mozaikolubnym wirusem tak wiele osób jak to możliwe i zalewać mozaikowymi dziełami wszelkie wolne przestrzenie.

W 2012 roku wymyśliłem jak i zorganizowałem wraz z władzami miasta Krakowa pierwszą w Polsce akcję mozaikowania w przestrzeni publicznej, w której każdy mógł wziąć udział. Akcja nosiła nazwę "Wyspiański na Mogilskim", którą powtórzyliśmy w 2013 roku na Rondzie Mogilskim również w Krakowie.

w 2014 miała miejsce ostatnia akcja mozaikowania w Krakowie o nazwie "Mehoffer na Mogilskim". Wszystkie trzy edycje wydarzenia zgromadziły blisko 5tyś aktywnych układaczy mozaiki. Zmozaikowaliśmy ponad 180 metrów kwadratowych murków. Efekty możecie podziwiać w zakładce WYDARZENIA

w 2015 Zdobyłem pierwsze miejsce w międzynarodowym konkursie mozaiki współczesnej Gaziantep Mozaik Yarışması 2015 w Turcji.  Tutaj link do strony konkursowej http://www.gaziantepmozaikyarismasi.com/

Cieszę się, że dotarliście na moją wuwuwu i polecam rozglądnięcie się po wszystkich działach

Poniżej odnośniki do ciekawych instytucji, firm, z którymi działa. Jeżeli chciałbyś po współpracować? napisz do mnie.